مطالب منتخب | عکاسی مبلمانآموزش ترلوبازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

  • صفحه اصلی
  • مشتریان ما
  • مجله آبامگ
  • درباره ما
  • ارتباط با ما

اهمیت گرافیک در طراحی سایت

اشتراک گذاری این مقاله

اهمیت گرافیک

طراحی یک سایت شامل دو بخش طراحی گرافیکی و طراحی فنی و ساختاری است که اجرای هر دو آنها در کنار هم برای راه اندازی یک سایت، نیاز هستند. طراحی گرفیک سایت بدون زیر ساخت فنی خوب و طراحی فنی هم بدون ظاهر جذاب سایت، برای کاربران و البته موتور جستجو جالب نیست و سایت را به نتیجه مطلوب نمی رساند. طراحی گرافیکی سایت شامل بخش های سلیقه ای، تجربی و علمی است و بهتر است که سایت طراحی شده، تمام این عوامل را در کنار هم داشته باشد. در ادامه این مطلب می خواهیم از اهمیت گرافیک در طراحی سایت بیشتر صحبت کنیم. لطفا همراه ما باشید.

گرافیک سایت چیست

گرافیک سایت

کلمه گرافیک از کلمه گرف گرفته شده است که به معنای تصویری است. طراحی در گرافیک، رشته های هنری و حرفه ای برای ارسال پیام را شامل می شود و یک طراح گرافیک، با استفاده از کلمات، تصاویر و تکنیک های تایپوگرافی و صفحه آرایی، نتیجه نهایی را ایجاد می کند. طراح گرافیک می تواند طراحی لوگو، تصویرسازی، طراحی بنر، سرمقاله و … را انجام دهد.

اهمیت گرافیک در طراحی سایت

با بررسی رفتار کاربران در موتور جستجوی گوگل، به این نتیجه می توان رسید که یک کاربر برای استفاده از یک سایت، در کمتر از نیم دقیقه تصمیم می گیرد که آن سایت را کامل بررسی کند یا خارج شود.

پر واضح است که یکی از عوامل موثر در تصمیم گیری کاربر، طراحی گرافیکی و جذابیت ظاهری سایت است. سایتی که دارای گرافیک زیبا و ظاهر جذاب باشد، می تواند کاربر را به مطالعه ادامه مطلب در سایت ترغیب کند و باعث ماندن او برای مدت زمان بیشتری داخل سایت شود.

چند دلیل اهمیت گرافیک سایت، عبارتند از :

ایجاد یک تصویر قوی

طراحی گرافیکی چشمگیر سایت، در همان لحظه اول روی مخاطب تاثیر می گذارد و تمام تلاش هم بر این است که توجه کاربر را جلب کرده و او را درگیر کرد.

ساختن هویت برند

اهمیت گرافیک در طراحی سایت، برای ساختن هویت برند است. با ایجاد تصویری از برند خود، از رقبا متمایز می شوید و شبیه آنها نخواهید بود.

کمک به انتقال اطلاعات

تصاویر در اغلب اوقات، به شکل موثرتر و بهتری از کلمات می توانند اطلاعات را منتقل کنند. طراحی گرافیک سایت، نقش مهمی در انتقال اطلاعات دارد و می تواند پیشنهادات سایت را در قالب گزارش‌ ها، نمودارها و تصاویر به نمایش بگذارد.

اعتماد سازی قوی برای مصرف کننده

برای فعالیت در بستر اینترنت باید از هر فرصتی برای اعتماد سازی و ایجاد اطمینان در مشتریان استفاده کرد. طراحی ضعیف گرافیک و ظاهر سایت، ممکن است باعث نتیجه نامطلوب و عدم اعتماد مشتری به سایت شود در حالی که طراحی قوی گرافیک سایت، پیام برند را به خوبی منتقل می کند و باعث اعتماد سازی هم می شود.

روش های طراحی گرافیکی سایت

برای طراحی گرافیکی سایت، از روش های مختلفی استفاده می شود از جمله آنکه :

طراحی گرافیک مبتنی بر زیبایی

در روش طراحی گرافیک مبتنی بر زیبایی، تمرکز بر روی جلب توجه مخاطبان هدف می باشد. زیبایی بصری سایت در لحظات اولیه ای که کاربر وارد سایت شده است، می تواند باعث بهبود تجربه کاربری شود و کاربر تصمیم می گیرد که از سایت بیشتر استفاده کند.

طراحی گرافیکی کنجکاوانه

یک شیوه دیگر برای طراحی گرافیک سایت، طراحی گرافیکی کنجکاوانه است. در این روش، سعی بر ترغیب مخاطب و تشدید حس کنجکاوی او برای ثبت ماندگار برند در ذهن اوست.

طراحی گرافیکی کارا

بعضی از سایت ها ترجیح می دهند که طراحی گرافیکی کارا را برای سایت خود انتخاب کنند و مخاطبان خود را به بهترین شکل به هدفشان برسانند. در روش طراحی گرافیکی کارا، بر روی پیامی که قرار است به مخاطب منتقل شود، تمرکز می شود.

اهمیت طراحی گرافیکی در سئو

سخن پایانی و اهمیت طراحی گرافیکی در سئو

شکی نیست که طراحی گرافیکی سایت، بر روی سئو سایت تاثیر مثبت دارد. طراحی گرافیکی با تحت تاثیر قرار دادن حجم سایت، به طور غیرمستقیم اثرات مثبت بر روی سئو سایت به جای می گذارد و همانطور که می دانید، اگر حجم سایت بالا باشد، سئو سایت هم بهبود می یابد.

در واقع، زمانی که کاربران وارد یک سایت با ظاهر جذاب می شوند تمایل دارند که زمان بیشتری را در سایت صرف کنند و از صفحات مختلف آن دیدن کنند. حضور کاربر برای مدت طولانی داخل سایت نیز باعث کسب امتیاز مثبت از سوی موتور جستجو می شود. اما در مقابل، کاربرانی که به دلیل ظاهر نه چندان جذاب سایت آن را ترک می کنند، در نظر گوگل اینطور است که آن سایت محتوای ارزشمند یا گرافیک قوی نداشته است پس در نتیجه امتیاز سئو منفی به آن اختصاص می دهد.

 

دپارتمان تولید محتوای متنی

سردبیر: 

ساناز طایفه

راه های ارتباطی با آژانس تبلیغاتی آبامدیا

اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله میخوانید

فهرست مطالب جدید

دسته بندی ها

هویت برند

هویت برند

نقش هویت برند در توسعه برند چیست؟ به چه صورتی می‌ توانیم در سال 2020 ، با کمک یک برندینگ پرقدرت برای برند خود هویتی

اطلاعات بیشتر »

مطالب مرتبط با این مقاله