مطالب منتخب | عکاسی مبلمانآموزش ترلوبازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

 • صفحه اصلی
 • مجله آبامگ

   برای دریافت بهترین راه حل میتوانید با ما تماس بگیرید

 • مشتریان ما
 • درباره ما
 • ارتباط با ما

نگاهی تخصصی به عکاسی مبلمان

اشتراک گذاری این مقاله

عکاسی مبلمان

تمامی عکس های استفاده شده در این مقاله در استودیو تخصصی مبلمان آژانس تبلیغاتی آبامدیا عکاسی شده اند.

عکاسی مبلمان برای تبلیغات یکی از روش های موثر در فروش و تبلیغ مبلمان است و می توان به این طریق مشتریان بیشتری را برای محصولات مبلمان جذب کرد. مشتریان صنایع چوبی همچون مبلمان که قرار است هزینه زیادی را برای خرید این کالا ها پرداخت کنند، برند و فروشگاهی را برای خرید انتخاب خواهند کرد که مبل هایی زیباتر و با کیفیت تر از سایر رقبا داشته باشند. شما هم به عنوان صاحب یک فروشگاه مبلمان می توانید با عکاسی از محصولات خود، زیبایی، ظرافت، خصوصیات منحصربفرد و کیفیت محصول مبلمان خود را به مشتریان نشان دهید و آنها را ترقیب به خرید کنید. پس اگر می خواهید محصول خود را در ذهن مخاطبانتان ماندگار کنید، از عکاسی تخصصی مبلمان غافل نشوید. توجه شما را به ادامه این مطلب از وبسایت آبامگ جلب می کنیم. لطفا همراه ما باشید.

اهمیت عکاسی مبلمان

امروزه صاحبان فروشگاه ها و شرکت ها با روش های مختلفی به دنبال جذب مشتریان بیشتر هستند. عکاسی تبلیغاتی از محصولات، روشی پربازده در تبلیغات محسوب می شود و می تواند به مطرح شدن نام تجاری شما کمک کند.

مخاطبان شما با دیدن عکس های با کیفیت از مدل های مختلف محصولات مبلمان شما با دیدن تصاویر خوب از زوایای مختلف محصولات و همینطور مبلمان چیدمان شده ، قدرت انتخاب بیشتری خواهند داشت و عکس تبلیغاتی مبلمان این قدرت را دارد که نام و نشان برند شما را در ذهن مخاطبان ماندگار کرده و ذهن آن ها را برای خرید محصول شما آمده کنند .

اهمیت عکاسی مبلمان

تجهیزات مناسب برای عکاسی مبلمان

برای عکاسی مبلمان به تجهیزات تخصصی عکاسی تبلیغاتی نیاز است از که استودیو های عکاسی مبلمان بهترین این وسایل را برای انجام اینکار در اختیار دارند. اگر بخواهیم به صورت اجمالی به بررسی لیست ساده ای از تجهیزات بپردازیم به زبان ساده این تجهیزات را می توان به بخش هایی که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد تقسیم نمود:

دوربین مناسب برای عکاسی از محصولات مبلمان

برای عکاسی تبلیغاتی مبلمان از نظر تکنیکی نیاز به حداقل هایی است که ان ها را فقط در دوربین های عکاسی دیجیتاله پیشرفته و حرفه ای میتوان یافت. کیفیت خروجی این دوربین ها پس از ادیت و ویرایش عکس های نهایی بسیار بالا بوده و فایل های خروجی آن ها قابلیت استفاده در رسانه های مختلف مثل بیلبورد های تبلیغاتی کاتالوگ ها، بروشور ها، مجلات تبلیغاتی و تمامی رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی را دارا هستند.

البته با انجام یک فرآیند تخصصی تووسط عکاسان ماهر بعضی از گوشی های موبایل مدرن امروزی هم قابلیت تولید عکس های با کیفیت مبلمان را در عکاسی مبلمان دارند.

لنز مناسب برای عکاسی مبلمان

از دیگر تجهیزات مهم برای عکاسی مبلمان، لنز ا فاصله کانونی مناسب و قدرت تفکیک بالا است. چنین لنزی که دارای عناصر با کیفیت همچون عدسی های بسیار شفاف، سیستم وضوح پیشرفته، لرزشگیر و کیفیت ساخت بالاست، قیمت بالایی دارد و در اختیار عکاسان آماتور نیست اما میتواند جزئیات فوق العاده ای را نمایش داده و تصاویر خیره کننده ای ایجاد کند.

همچنین فاصله کانونی لنزها و مسائل مربوط به آن همچون خطاهای رایجی چون خطای اعوجاج و خطای رنگی هم در عکاسی مبلمان باید مورد توجه قرار بگیرد. برای مثال با استفاده از لنز با فاصه کانونی تله مجبور هستید از سوژه عکاسی فاصله زیادی بگیرید و در نتیجه به فضای بزرگی برای چیدمان نیاز دارید اما این لنز ها پرسپکتیو بهتری از محصوولات مبلمان را نمایش می دهند اما در مقابل   لنزهای واید به فضای کمتری برای عکاسی نیاز دارند، سطح گسترده تری از محصول را نمایش میدهند اما زوایا و پرسپکتیو محصو مبلمان را به شکل نادرست ثبت می کنند.

در نتیجه برای عکاسی مبلمان نیاز به لنزهایی با فاصله کانونی متوسط تا تله متوسط نیاز است. تلورانس فاصله کانونی هم با توجه به مواردی مثل نوع چیدمان مبل، فضای عکاسی، نوع دکور و… تعیین می شود.

تجهیزات نورپردازی برای عکاسی مبلمان

تجهیزات نورپردازی برای عکاسی مبلمان

یکی از مهم ترین مسائل عکاسی مبلمان نورپردازی تخصصی عکاسی مبلمان است برای این مهم لوازم نورپردازی از ضروریات عکاسی مبلمان هستند و نقش مهمی در کیفیت بالای جلوه های نوری، شفافیت و رنگ  عکس های نهایی دارند. تعدادی این لوازم به شرح زیر هستند :

 • فلاش استودیویی : پروژه هایی عکاسی حرفه ای در تمام زمینه ها مثل پرتره تبلیغات غذا و عکاسی مبلمان نیازمند نورپردازی با منابع نوری دقیق، قدرتمند و قابل تنظیم هستند. از آنجایی که عکاسی مبلمان در فضا های نسبتا بزرگ انجاکم میشوند و مبلمان محصول بزرگی به حساب می آیداستفاده از فاش های استودیویی برای عکاسی مبلمان الزامی است.
 • شکل دهنده های نور مانند سافت باکس ها، کاسه ها یا اکتاباکس ها : استفاده از این ابزار ها مانند سافت باکس باعث ایجاد نوری یکدست و کنترل شده و قابل تنظیم از نظر کنتراست، سایه روشن و شفافیت می شودند و ایجاد سایه های تندو زننده  جلوگیری می کند. در نهایت کیفیت سطوح، سطح چوب و بافت پارچه ها بهتر نمایش داده می شوند
 • رفلکتور و بازتاب دهنده ها : از رفلکتور برای بازتاب کردن نور به نقاط دلخواه استفاده می شود.
 • نورسنج : برای استفاده فلاش های استودیو های حرفه ای نیاز به ابزار های برای سنجش دقیق شدت نور می باشد این ابزار ها نور سنج نام دارند و وسایلی پیشرفته و تخصصی به شمار می روند که از قیمت بالایی برخوردار هستند. 

ادیت عکس های مبلمان

بعد از عکاسی مبلمان نوبت به ادیت و ویرایش تخصصی آن ها می رسد. که از بخش های مهم تولید عکس می باشد. ادیت عکس های مبلمان باید با توجه به متریال، رنگ و ساختار آن انجام شود و هدف از آن نیز رفع نقایص عکس هاست. ادیت عکس مبلمان نیاز به تخصص، دقت و مهارت باللایی داته و عموما توسط ادیتور حرفه ای و زیر نظر مدیر هنری، گرافیست، متصدی چاپ و یا خود عکاس انجام می شوند.

نکات مهم عکاسی مبلمان

در ادامه برای راهنمایی بهتر شما و ایجاد تصویر اولیه ای از یک پروژه موفق عکاسی مبلمان، به برخی از نکات مهم در عکاسی مبلمان اشاره می کنیم :

پیدا کردن بهترین زاویه

برای عکاسی مبلمان، بهترین زاویه را پیدا کنید. مبلمان را در زاویه ای قرار دهید که از نظر بصری جذاب تر هستند شاید هم به خواست مشتری لازم باشد از زوایای مختلف مبل عکس بگیرید.

استفاده از سه پایه

یکی از نکات مهم در عکاسی مبلمان، استفاده از سه پایه است. استفاده از سه پایه های حرفه ای عکاسی برای بعضی از عکاس ها محدود کننده است اما می توان به جای آنکه دوربین را با دست حمل کرد، با قرار دادن آن بر روی سه پایه، سرعت و تمرکز بیشتری در عکاسی داشت.

استفاده از اکسسوری و لوازم دکوری در عکاسی مبلمان

برای عکاسی مبلمان از اکسسوری ها و لوازم دکوری هم استفاده کنید تا تصاویر زنده و پر شورتر باشند. لوازم دکوری مختلف مانند انواع گلدان، جاشمعی و آباژور، رومیزی های پارچه ای یا چرمی و همینطور انواع مجسمه های دکوری می توانند عکس های مبلمان را از حالت بی روحی خارج کنند.

اکسسوری و لوازم دکوری در عکاسی مبلمان

انتخاب محل عکاسی مبلمان

فضای بزرگ در عکاسی مبلمان دست عکاس را باز می گذارد زیرا می تواند از هر زاویه ای عکس برداری کند، تجهیزات نورپردازی را در محل نزدیک یا دورتر از مبلمان قرار دهد و کنترل نور و زاویه عکس ها برای او راحت تر خواهد بود.

برای انتخاب محل عکاسی، حتما نظر عکاس را جویا شوید و به فاکتورهایی مثل مساحت، ارتفاع سقف، رنگ دیوار ها و کف، توجه داشته باشید.

برای دریافت اطلاعات تخصصی بیشتر و مشاوره حتما با رسانه تخصصی آبامدیا همراه باشید.

نویسنده و مترجم این مقاله:

راه های ارتباطی با آژانس تبلیغاتی آبامدیا

اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله میخوانید

فهرست مطالب جدید

دسته بندی ها

آموزش ترلو

آموزش ترلو

ترلو چیست ؟ در ابتدای مقاله آموزش ترلو به شما در مورد ترلو خواهیم گفت ، ترلو در واقع یکی از برنامه­ های مدیریت کسب

اطلاعات بیشتر »
ایو سن لوران

ایو سن لوران

ایوسن لوران کیست؟ ایو ماتیو سن لوران یکی از بزرگ­­ ترین طراحان مد فرانسوی متولد ماه آگوست 1936 در شهر اوران کشور الجزایر به دنیا

اطلاعات بیشتر »

مطالب مرتبط با این مقاله