مطالب منتخب | عکاسی مبلمانآموزش ترلوبازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

  • صفحه اصلی
  • مشتریان ما
  • مجله آبامگ
  • درباره ما
  • ارتباط با ما
جستجو کردن
Close this search box.

عکاسی مبلمان

اشتراک گذاری این مقاله

تمامی عکس های موجود در مقاله عکاسی مبلمان جز نمونه کار های عکاسی آژانس تبلیغاتی آبامدیا میباشد.

چطور از مبلمان خود برای فروش عکاسی کنیم؟

آیا قصد دارید برای محصولات مبلمان خود تصاویری جذاب تهیه کنید تا به واسطه آن بتوانید بازاریابی بهتری انجام دهید؟پس داشتن تصاویری عالی از مبلمان شما میتواند در فروش محصولات شما تاثیر مثبتی داشته باشد. قرار دادن مبلمان در نورپردازی ای مناسب از نکات حائز اهمیت عکاسی مبلمان است.
مبلمان خود را آماده کنید که آژانس تبلیغاتی آبامدیا متخصص در انواع عکاسی ها مقاله ای مناسب عکاسی مبلمان آماده کرده است.
قبل از اینکه تصویری را ثبت کنید شما باید سوژه خود را تا آنجا که میشود خوب نشان دهید.این بدین معنا است که شما باید قبل از عکاسی، مبل را پولیش و تمیز کنید.تگ یا هر کارت دیگر را حذف کنید.مبل را در بهترین وضعیت ممکن خود قرار دهید.
اگر مبلمان شما دست دوم است،سعی نکنید آن را نو نشان دهید.باید همانگونه که هست نمایش داده شود تا مشتری را عصبانی نکند.

هدف عکاسی مبلمان

عکاسی از محصولات دکوراسیون داخلی از جمله مبلمان با اهداف مختلف انجام می شود. مثلا عکاسی صنعتی ، عکاسی تبلیغاتی ، عکاسی لایف استایل و…. که هر کدام  با هدف معرفی ویژگی هایی مثل جنس، رنگ، سایز، کیفیت  جنس به کار رفته و … انجام می شود.

و البته عکاسی تبلیغاتی مبلمان با هدف جذب مخاطب با استفاده از فضای طراحی شده و کاربردی محصول انجام می شود. عکس های تبلیغاتی مبلمان بستگی به اداری یا خانگی بودن آن با ایده های مختلف و متناسب با نوع فضای کاربردی تهیه می شوند.

مکان در عکاسی مبلمان

انتخاب مکان در عکاسی مبلمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. زمانی که میخواهید از مبلمان عکاسی کنید اینکه محصول خود را در چه مکانی قرار دهید تاثیر مستقیم بر روی عکس شما دارد.
مطمئن شوید محلی که در آن میخواهید عکاسی کنید تمیز باشد.اگر میخواهید در یک استودیو به صورت حرفه ای عکاسی انجام دهید، به یک بک دراپ جذاب نیاز دارید. چیز هایی مثل یک بکدراپ پارچه ای سفید در عکس، خود را به خوبی نشان نمیدهد.

استفاده از نور طبیعی همیشه آسان ترین گزینه برای نورپردازی سوژه در عکاسی است. نزدیک کردن سوژه به پنجره به شما یک نور پردازی زیبا میدهد اما ممکن است لازم باشد این نور را به کمک چند رفلکتور (نرم کننده نور) مثل کاغذ یا پارچه سفید نازک هدایت کنید تا سایه ها و هایلایت ها روی مبل به بهترین نحو نشان داده شوند.

بعضی اوقات ممکن است آب و هوا مناسب شرایط عکاسی نباشد یا شما پنجره کافی برای نور پردازی نداشته باشید. در این حالت، شما نیازمند چند نور اضافی مانند فلاش، اسپید لایت و تجهیزات حرفه ای نورپردازی هستید. بار دیگر تاکید خواهیم کرد که محل و طراحی دکوراسیون در عکاسی مبلمان مهمترین رکن به حساب میاید.

از دکور مناسب استفاده کنید

استفاده از وسایل دکوری و زینتی به این بستگی دارد که میخواهید محصول را در چه محیطی نشان دهید. اگر به دنبال یک صحنه ای هستید که بیشتر در محیط منزل قرار دارد نیاز دارید که وسایل مناسب را برای این کار انتخاب کنید. این وسایل میتوانند کمی رنگ، بافت و جذابیت به عکس شما بدهند و تکه های مبلمان را بیشتر در کنار هم قرار دهد.
شما میتوانید برای این کار از یک بالش رنگی یا یک فرش بافت دار استفاده کنید. گیاهان و گلدان ها نیز بسیار محبوب شده اند. چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که زیاده روی نکنید. تا آنجا که میتوانید وسایل را مینیمال نگه دارید تا توجه را روی سوژه اصلی نگه دارد.

عکاسی مبلمان

استفاده از نورهای پر کننده در عکاسی مبلمان

چه از نور طبیعی استفاده میکنید یا نور های اضافی، شما به چند نور پر کننده نیز نیاز دارید. زمانی که از رفلکتور ها استفاده میکنید یا نور دومی به کار میبرید در واقع دارید از پرکننده های نور استفاده میکنید. هدف نورهای پرکننده این است که سایه هایی که از نور های اصلی ایجاد میشود را در حالتی مناسب نشان دهد به طوری که خیلی تیره دیده نشوند.
استفاده از نورهای پر کننده مهم است زیرا به شما کمک میکند تا نور را مدیریت کنید. حتی استفاده از یک رفلکتور نقره ای ساده میتواند تغییر بسیاری در عکس شما داشته باشد. این رفلکتور به عکاسی مبلمان شما عمق میدهد.

بهترین زاویه را پیدا کنید.

مثل هر سوژه دیگر باید بهترین زاویه را برای عکاسی مبلمان خود بیابید. عموما قرار دادن سوژه به صورت مستقیم در مقابل دوربین آن را صاف نشان میدهد و ویژگی های اصلی را نشان نمیدهد و نمیگذارد شما زیبایی مبل را به صورت کامل ببینید. مبلمان خود را در زاویه ای قرار دهید که هم مبلمان و هم زوایای مختلف آن را بتوانید ببینید. این کار به مشتری باعث میشود تا دیدی واضح از مبلمان را داشته باشد و همچنین برای او از نظر بصری جذاب تر میشود.

لنز درست را انتخاب کنید.

در عکاسی مبلمان مهم است لنز مناسبی را انتخاب کنید که به شما قالبی مشخص را بدهد و رنگ ها را از بین نبرد.
یک لنز ثابت برای عکاسی مبلمان به علت شارپنس آن بسیار مناسب است.اما در این صورت شما نیاز دارید دائما همراه دوربین حرکت کنید و نیازمند یک فضای کافی برای عکاسی هستید.


اگر نیاز دارید که در اطراف مبلمات حرکت کتید،یک لنز کیفیت بالای زوم مانند 70-24گزینه مناسبی است.از لنز های واید اجتناب کنید چون سایز سوژه شما را دستکاری میکند.

در عکاسی مبلمان مهم است که چه لنزی را انتخاب میکنید تا قاب مورد نظر را به شما بدهد. 

انتخاب یک لنز به عوامل زیادی بستگی دارد، اگر محیط بزرگی را برای عکاسی در اختیار دارید لنز هایی با فاصله کانونی ای بین ۵۰ تا ۱۰۵ میلی متر میتوانند بهترین خروجی را به شما بدهند. اما اگر فضای کافی برای عکاسی دراختیار ندارید باید با لنزهایی با فاصله کانونی کمتری عکاسی کنید.

نکته مهم در انتخاب لنز این است که اگر فاصله دوربین تا محصول نسبتا کم باشد نباید از لنزی با فاصله کانونی کم (مانند ۱۸ میلیمتر) استفاده کنید.

عکاسی مبلمان

استفاده از سه پایه در عکاسی مبلمان

این یکی از مهم ترین نکات در عکاسی مبلمان است: از سه پایه استفاده کنید.
خیلی از عکاسان استفاده از سه پایه را دوست ندارند چون باعث محدود کردن حرکت آنها میشود اما استفاده از یک سه پایه بسیار کارآمد است.
اگر چه این خیلی مهم است که عکس مبلمان شارپ و کاملا واضح باشد. نگه داشتن دوربین بر روی دست این شارپنس و وضوح را به شما نمیدهد.
در صورت نداشتن نور کافی میتوانید باقرار دادن دوربین روی سه پایه با یک سرعت شاتر پایین و به کمک نور طبیعی عکس خود را بگیرید.
برای بدست آوردن وضوح بیشتر در عکاسی نیاز دارید دیافراگم دوربین را بر روی عدد های بالایی مثل ۱۳،۱۱،۹ قرار دهید. پس به یک سرعت شاتر پایین برای این عکس برداری نیاز دارید. سرعت شاتر زیر 160\1 ثانیه در زمانی که دوربین را در دست نگه داشته اید باعث ایجاد لرزش در عکس میشود و عکس گرفته شده را تار نشان میدهد.
همچنین با قرار دادن دوربین روی سه پایه میتوانید دست های خود را آزاد کنید و به چیدمان محیط بپردازید.

وایت بالانس در عکاسی مبلمان

وایت بالانس (تراز سفیدی) میتواند موضوع پیچیده اما مهم در عکاسی مبلمان باشد. وایت بالانسی که شما استفاده میکنید کاملا به نوع نور شما بستگی دارد. زمانی که شما با نور طبیعی عکاسی میکنید ، وایت بالانس دوربینتان را روی اتوماتیک قرار دهید.
در عکاسی از محصولات مهم است که رنگ های درون عکس دقیقا همان رنگهایی که با چشم دیده میشوند به نمایش گذاشته شود. این بدین معنا است که وایت بالانس و رنگ ها باید به یکدیگر مربوط باشند.
برای اینکه وایت بالانس درستی را انتخاب کنید از کارت های خاکستری استفاده کنید. این کارت ها که با 18 درصد از رنگ طوسی ایجاد میشوند که دقت اصلاح رنگ را به طور چشمگیری افزایش میدهد.
یک عکس از کارت خاکستری در جایی که نورپردازی سوژه انجام میشود و رو به روی لنز دوربین است بگیرید. به این صورت میتوانید در لایت روم بر اساس این رنگ، وایت بالانس مناسب را انتخاب کنید.
هدف شما در عکاسی این است که عکس شما در دوربین درست دیده شود و همانی باشد که میخواهید اما این دلیل نمیشود که نیازی به ادیت کردن نداشته باشید.
نیاز نیست که زمان خیلی زیادی را برای ویرایش عکس های خود صرف کنید. عکس های ثبت شده به طور طبیعی خام هستند و نیاز دارند حداقل کمی ویرایش شوند. زمانی که در حالت JPG عکاسی میکنید این ادیت ها میتواند ساده باشد اما اگر در حالت RAW عکاسی میکنید، باید زمان بیشتری  برای اصلاح رنگ و نور اختصاص دهید.
برای اینکه به کار خود سرعت دهید، از پریست ها استفاده کنید. میتوانید این پریست ها را بخرید یا خودتان آنها را درست کنید.

نکته ای بسیار مهم در عکاسی مبلمان :

عکاسی مبلمان در حقیقت فقط یک عکس از مبل نیست. بلکه عکس از یک دکوراسیون است؛ آن هم یک دکوراسیون شیک و مطابق با مد روز.

اهمیت عکاسی در مارکتینگ مبلمان

تمام این مقاله را میتوان به این تیتر خلاصه کرد. به طور کلی نکات مهمی را درباره عکاسی مبلمان ارائه کردیم اما واقعیت این است که عکاسی از دکوراسیون یا مبلمان موضوعی نیست که بتوان در یک مقاله آن را بیان کرد

دپارتمان تولید محتوای متنی

سردبیر: 

ساناز طایفه

راه های ارتباطی با آژانس تبلیغاتی آبامدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله میخوانید

فهرست مطالب جدید

دسته بندی ها

ایو سن لوران

ایو سن لوران

ایوسن لوران کیست؟ ایو ماتیو سن لوران یکی از بزرگ­­ ترین طراحان مد فرانسوی متولد ماه آگوست 1936 در شهر اوران کشور الجزایر به دنیا

اطلاعات بیشتر »

مطالب مرتبط با این مقاله