مطالب منتخب | عکاسی مبلمانآموزش ترلوبازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

  • صفحه اصلی
  • مشتریان ما
  • مجله آبامگ
  • درباره ما
  • ارتباط با ما
جستجو کردن
Close this search box.

عکاسی با نور فلاش

اشتراک گذاری این مقاله

عکاسی با نور فلاش

اگر کمی تجربه کار عکاسی را داشته باشید، حتما برای شما هم پیش آمده است که از یک سوژه عکس گرفته اید اما بعد از گرفتن عکس دیده اید که نور مناسبی ندارد. برای تنظیم نور عکس، احتمالا از انواع برنامه های ادیت عکس هم استفاده کرده اید اما نتیجه مطلوب را به دست نیاورده اید. در این شرایط، استفاده از فلاش دوربین عکاسی کمک کننده است. فلاش های دوربین، برای جبران نور کم محیط استفاده می شوند و تقریبا می توان گفت که عضو جدا نشدنی از تجهیزات عکاسی هستند. برای آشنایی با تکنیک های عکاسی با نور فلاش، لطفا در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

چگونگی نورپردازی فلاش

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم

زمانی که نور فلاش به سمت سوژه پرتاب می شود، فقط برای یک لحظه در دسترس است. این نور می تواند از سمت یک استروب حرفه ای، فلاش دوربین عکاسی با فلاش گوشی موبایل پرتاب شود. بنابراین، نور فلاش، نوری است که در کسری از ثانیه تابیده می شود اما این نور بسیار ضعیف تر از آن است که امکان استفاده به عنوان یک نور ثابت را داشته باشد.

خروجی نور فلاش‌ ها به دلیل بهینه نبودن قطعات نوری و الکترونیکی نزدیک به 10,000,000 لومن است اما با این حال، باز هم نور زیادی را ایجاد می کنند و می توانند سایه های به وجود آمده در محیط عکاسی را جبران کنند.

متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

چگونگی نورپردازی فلاش

نحوه استفاده از نور در عکاسی با فلاش

احتمالا شما هم به عنوان یک عکاس، نمی خواهید که نور فلاش به شکلی خشن و شدید روی سوژه تابیده شود چرا که اصلا خروجی جالبی نخواهد داشت. بنابراین مهم است که از نور فلاش در عکاسی به درستی استفاده شود. نکته اصلی در استفاده از نور فلاش این است که به صورت غیر مستقیم و با استفاده از یک سطح دیگر مانند صفحه های خنثی و یا رفلکتور برای ایجاد یک منبع نور بزرگتر و نرم کردن نور استفاده کنید.

تکنیک مهم دیگر در عکاسی با نور فلاش، پخش کردن نور آن است که باعث جذاب تر شدن نور کلی سوژه عکاسی می شود. می توانید از دیفیوزر استفاده کنید که اندازه منطقه فلاش را بزرگ تر می کند و نور نرم و یکنواختی در تصویر ایجاد می شود.

نصب دیفیوزر بر روی فلاش، باعث آسیب به آن نخواهد شد اما اگر به درستی نصب نشود، در عکس های ثبت شده شما تغییری ایجاد نخواهد شد.

استفاده از نور محیط در عکاسی با نور فلاش

بهترین کار در عکاسی، استفاده از نور محیط است چرا که فلاش های دوربین همیشه نمی توانند نتایج ایده آل را ثبت کنند. مزیتی که عکاسی با فلاش نور دارد این است که می تواند نور کم محیط را جبران کند و سوژه را به خوبی در معرض نمایش قرار دهد اما شما برای تامین نور کلی محیط عکاسی خود، باید از نور محیط کمک بگیرید.

عکاسی با فلاش نور با استفاده از ژل های رنگی

برای عکاسی با نور فلاش، استفاده از ژل های رنگی می تواند جذاب باشد و تکنیکی برای اضافه کردن رنگ مورد علاقه شما به تصویر است. ژل های رنگی می توانند بعد از وصل شدن به فلاش، رنگ خاصی را در تصاویر ثبت شده ایجاد کنند و خلاقیت شما را در عکاسی را نشان می دهند.

البته در استفاده از ژل های رنگی، به دمای نور تصویر هم توجه داشته باشید که غیر طبیعی به نظر نرسد. برای رفع این مشکل می توانید تراز سفیدی را بر روی خودکار یا تنگستن قرار دهید و با اضافه کردن یک فیلتر با دمای رنگی نارنجی، رنگ فلاش را اصلاح کنید.

استفاده از فناوری TTL برای عکاسی با نور فلاش

در عکاسی با نور فلاش، استفاده از فناوری TTL نیز یک تکنیک حرفه ای محسوب می شود. TTL واحد فلاش شما باعث می شود که عکسبرداری در محیطی که نور آن مدام در حال تغییر است، کیفیت بالاتری داشته باشد و شما با استفاده از آن تقریبا در هر شرایط نوری، عکس های ایده آلی ثبت خواهید کرد.

کاربرد های نور فلاش در عکاسی

در عکاسی با نور فلاش سعی بر این است که کیفیت نور بهتر شود و تمرکز نور فلاش بر روی افزایش مقدار روشنایی محیط نیست. استفاده از نور فلاش، کاربردهایی دارد از جمله آنکه :

  • جهت دادن

اگر قصد عکس گرفتن از یک پرتره را دارید، هوای ابری می تواند بهترین پس زمینه برای سوژه شما باشد. در این شرایط می توانید به جای نوری که از پنجره یا چراغ تابیده می شود، از نور تابیده شده توسط فلاش استفاده کنید و یک منبع نور جهت دار ایحاد کنید.

  • ایجاد حالت دراماتیک

عکاس با نور فلاش می تواند زمینه ای را ایجاد کند که در آن بتوانید روشنایی پس زمینه را کنترل کنید. با بیشتر شدن کنتراست تصویر، عکس حالت دراماتیک بیشتری می گیرد.

  • فریز یا توقف حرکت

با استفاده از نور فلاش در عکاسی، سرعت تابش نوری که از دوربین ساطع می شود، ممکن است سریع تر از سرعت شاتر دوربین باشد و این امکان ایجاد می شود که از اجسام دارای حرکت، عکس ثابت بگیرید. شما می توانید در عکاسی با نور فلاش، یک تکنیک خلاقانه به کار بگیرید و قبل از آنکه نور فلاش را بتابانید، با کشیدن شاتر و تار شدن حرکت در فریم، حسگر حرکت را تشخیص داده و صبر می‌ کند سپس از سوژه در لحظه آخر، عکس گرفته می شود.

انواع فلاش ‌ها در عکاسی

انواع فلاش ‌ها در عکاسی

فلاش های نور انواع مختلفی دارند که شما با توجه به نوع عکاسی، لازم است فلاش مناسبی را تهیه کنید. این فلاش ها شامل مدل های دستی، فلاش خودکار و فلاش TTL هستند.

فلاش دستی، نور را به صورت یکنواخت به سمت سوژه پرتاب می کند و با آن نمی توان نور را کم و زیاد کرد. اما با فلاش خودکار می توان نور محیط را اندازه گیری کرده و سپس نور مناسب را به سمت سوژه ارسال کرد. نور فلاش TTL نیز با توجه به تنظیمات نورسنج دوربین و بر حسب میزان نور موجود در محیط، به سمت سوژه می تابد.

دپارتمان تولید محتوای متنی

سردبیر: 

ساناز طایفه

راه های ارتباطی با آژانس تبلیغاتی آبامدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله میخوانید

فهرست مطالب جدید

دسته بندی ها

طراحی UX

اهمیت طراحی UX

طراحی UX را می توانیم به عنوان طراحی کاربر محور به حساب آوریم و شما باید دقیقا کاری را انجام دهید که هدف کاربر است

اطلاعات بیشتر »

مطالب مرتبط با این مقاله