مطالب منتخب | عکاسی مبلمانآموزش ترلوبازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

 • صفحه اصلی
 • مشتریان ما
 • مجله آبامگ
 • درباره ما
 • ارتباط با ما
جستجو کردن
Close this search box.

ویژگی های اژانس تبلیغاتی خوب

اشتراک گذاری این مقاله

ویژگی های اژانس تبلیغاتی خوب

در مقاله مربوط به آژانس تبلیغاتی در مورد این اینکه آژانس تبلیغاتی چیست توضیح کاملی داده شد حال در این مقاله در مورد ویژگی های آژانس تبلیغاتی به شما عزیزان خواهیم گفت.

آژانس تبلیغاتی آبامدیا در این مقاله به شما ویژگی های آژانس تبلیغاتی خوب را خواهد گفت.

ویژگی های اژانس تبلیغاتی خوب

7 مرحله برای انتخاب بهترین آژانس تبلیغاتی برای بیزنس خود

آژانس­های تبلیغاتی مثل هم ساخته نشده اند و می­تواند هزاران نوع آژانس وجود داشته باشد. این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین آژانس  را برای بیزنس خود انتخاب کنید.

اگر تا به حال پول خود را در کمپین­های بازاریابی سرمایه گذاری کرده اید احتمالا متوجه شده­اید که یک آژانس تبلیغاتی باید شما را در این کمپین­ها همراهی کند یا مجبور شده اید یکی از آنها را استخدام کنید. تصمیم گرفتن در مورد اینکه آیا بازاریابی و تبلیغات خود را درون شرکت انجام دهید یا به شخص سومی واگذار کنید کار ساده ای نیست. د این مورد اگر قصد برون سپاری دارید این مقاله به شما کمک می کند بهترین انتخاب را داشته باشید.

شناسایی بهترین آژانس های بالقوه برای کسب و کار شما

تخصص همه آژانس­‌های تبلیغاتی مثل هم نیست. بعضی از آژانس‌­ها متخصص b2b هستند، بعضی‌­ها متخصص b2c هستند و بعضی از آژانس­‌ها تخصص کامل در همه خدمات را دارند و بعضی آژانس­‌های دیگر تبلیغات گرافیکی را انجام می­‌دهند. برخی از آژانس‌­ها بودجه بالا و برخی دیگر با بودجه پایین ساخته شده اند. اولین گام این است که یک تخمین از میزان بودجه خود داشته باشید در حالی که گام بعدی شناسایی آژانس­‌هایی است که با تامین نیازهای لازم، با بودجه شما نیز سازگاری دارند.

یک پرسش نامه تهیه کنید و در آن اهداف خود را جای دهید.

تنها به دلیل اینکه یک آژانس تبلیغاتی با شرایط شما سازگار است، دلیل بر مناسب بودن آن با نوع کار شما نیست. باید مطمئن باشید که این آژانس تبلیغاتی نسبت به اهداف شما دقیق است و تسلط کامل را بر اهداف و موضوعات دارد. پس نیاز دارید پرسش­نامه ای تهیه کنید که شامل این سوالات باشد:

 • حداقل بودجه تبلیغاتی آژانس چقدر است و آیا کسب و کار شما به اندازه این بودجه بزرگ است؟
 • هزینه­‌های آژانس چقدر است؟
 • آیا شما می­‌توانید این هزینه­‌ها را تامین کنید؟
 • تخصص آژانس در صنعت چیست؟
 • آیا مشتریانی شبیه به شرکت شما دارند؟
 • آیا برای رقبای شما نیز کار می کنند و ممکن است تبادلی بین کارها پیش بیاید که شما را نگران کند؟

با جواب دهی به این سوالات فهرستی که شما از آژانس­‌های تبلیغاتی تهیه کرده اید به چهار الی پنج قسمت، تقسیم می شود.

از آژانس­‌هایی که انتخاب کرده‌­‎‌‌‌اید دعوت به همکاری کنید.

با در نظر گرفتن تاریخچه کاری آژانس­‌های انتخابی نوبت آن است که با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. سپس از آن‌ها بخواهید پروپوزالی درباره نحوه کار خود به شما ارائه دهند. در این پروپوزال باید این موارد رعایت شده باشد:

 • کیفیت تیم (مطمئن شوید تیم انتخابی همان تیمی باشد که مناسب کار شماست)
 • تناسب کار آن‌ها با کسب و کار شما
 • کیفیت ایده‌­های استراتژیک آژانس
 • ترکیب رسانه‌­های پیشنهادی آن‌ها
 • کیفیت ابزارهای بهینه­‌سازی آ‌ن‌ها و قابلیت­های گزارش دهی متقابل

آژانس مناسب را انتخاب کنید.

هنگامی که آژانس­‌های انتخابی پروپوزال به شما دادند با بررسی این پروپوزال­‌ها قدم بعدی خود را بردارید. با آن‌ها درباره کسب و کار صحبت کنید و در نهایت یک توافق نامه درباره خدمات بین خودتان و آن‌ها ایجاد کنید. این موضوع ممکن است چند هفته طول بکشد.

به طور رسمی قرارداد ببندید.

حال که همه موارد آژانس خود را بررسی کرده اید وقت آن است که قرارداد رسمی با آن‌ها امضا کنید.

امیدواریم فرآیند فوق به شما امکان یافتن یک شریک خوب را به شما بدهد تا کسب و کار شما را به مراحل جدیدی کشانده و ارتقا دهد. اکنون کار پر مشغله انتقال خدمات از آژانس­‌های قدیمی یا اعضای تیم خود را آغاز کنید. توجه خود را روی استراتژی کمپین و مدل سازی ترکیب رسانه ها متمرکز کنید و تمام فرآیندهای مدیریتی را تنظیم کنید. این بخش از فرآیند به اندازه انتخاب آژانس مهم است و به افزایش کمپین برای حداکثر موفقیت کمک می کند.

ویژگی های اژانس تبلیغاتی خوب

خلاقیت، تعهد، توانایی اجرایی بالا

از آنجا که ماهیت کلی آژانس های تبلیغاتی یکسان می باشد، خلاقیت یک مجموعه و دفتر تبلیغاتی باعث برجسته شدن آن نسبت به رقیبان خواهد بود. یک مجموعه خلاق شامل افرادی است که برای افکار و ایده های خود حد و مرز نداشته و با ایده های خلاقانه خود، تیم را به چالش می کشند.

یک ایده تازه و خلاقانه بیش از هر عامل دیگری می تواند مشتری را به دفتر تبلیغاتی شما جذب نماید. بنابراین در انتخاب کارکنان خود دقت نمایید و افرادی را برای انجام کمپین های تبلیغاتی در نظر بگیرید که بتوانند از افکار و ایده های خلاقانه در طراحی و اجرای پروژه ها بهره ببرند. این افراد اصولا و ذاتا خلاق و ایده پرداز بوده و برای هر مساله چندین بعد در نظر می گیرند.

باید توجه داشت در بسیاری از موارد، همان مقدار که صحبت راجع به ایده ها بسیار هیجان انگیز می باشد، طراحی و اجرای آن بسیار دشوار است. بنابراین بعد از اجرای طوفان فکری بین تیم می بایست با در نظر گرفتن تمامی شرایط و به دور از رویا پردازی جهت طراحی و اجرای ایده جدید تصمیم گیری نمود.

 تمامی این روند با دانش و تجربه یک گروه تبلیغاتی هم سو بوده و در صورت بهره بردن از دانش و آگاهی کافی می توان نیازهای مخاطب و برند را شناسایی، و بر اساس آن خلاقانه ترین ایده را پیشنهاد و در نهایت به تصویب رساند تا علاوه بر این که امکان عملی شدن توسط تیم تبلیغاتی را داشته باشد، بتواند باعث بهبود جایگاه برند مورد نظر و افزایش فروش آن شود.

به میزانی که یک آژانس تبلیغاتی نسبت به کار پذیرفته شده متعهد تر باشد، امتیاز وی در این بازار گسترده و دارای مخاطب بیشتر بوده و مشتریان در صورت رضایت از پروژه نهایی و رسیدن به هدف مورد نظر خود، از طریق معرفی و بازاریابی سینه به سینه به طور غیر مستقیم باعث جذب مشتریان بیشتر و پیشرفت کانون تبلیغاتی شما خواهند شد.

کارکنان با مهارت بالا

یک آژانس تبلیغاتی خوب از افراد حرفه ای و تیمی مجرب در حوزه های مربوط به تبلیغات و بازاریابی تشکیل شده است. در حقیقت یک آژانس تبلیغاتی متشکل از افراد متخصص در حوزه های بازاریابی، متخصص در حوزه طراحی گرافیک و طراحی وب و متخصص حوزه دیجیتال و سایر حرفه­‌های دیگر است. یک آژانس تبلیغاتی خوب از طراحی وب سایت گرفته تا طراحی پوسترهای جذاب و بیلبوردهای تبلیغاتی برای مشتریان خود انجام می دهد.

در واقع در تمامی زمینه­‌ها افراد یک شرکت نشان دهنده ساختار آن شرکت می باشند. گفتنی است که کارمندان آژانس­‌های تبلیغاتی ایجاد کننده و پیشرفت دهنده کمپین­‌ها، استراتژی‌­ها و راهکارهای اساسی تبلیغات و بازاریابی هستند. اگر می­‌خواهید کار تبلیغاتی کسب و کار خود را به یک آژانس تبلیغاتی بسپارید تنها کافیست که کارمندان و افرادی که در این آژانس کار می­کنند را ببینید و با آن‌ها تعامل داشته باشید و اگر مایلید به یک آژانس تبلیغاتی موفق تبدیل شوید، تنها کافی است با افرادی با انگیزه، علاقه‌­مند و خلاق در زمینه­‌های گفته شده کار کنید که نه تنها حوزه بازاریابی و تبلیغات را دوست داشته باشند، بلکه از قدرت کافی برای خلق کمپین­‌های بزرگ جهت دستیابی به اهداف مشتریانتان نیز برخوردار باشند.

دپارتمان تولید محتوای متنی

سردبیر: 

ساناز طایفه

راه های ارتباطی با آژانس تبلیغاتی آبامدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله میخوانید

فهرست مطالب جدید

دسته بندی ها

هویت بصری

هویت بصری

هویت بصری چیست؟ در دنیای امروزی رقابت بسیار شدید باعث می شود که اثر یک بازخورد بد به­خصوص در زمانی که میلیون­ها محتوای آنلاین برای

اطلاعات بیشتر »

مطالب مرتبط با این مقاله