مطالب منتخب | عکاسی مبلمانآموزش ترلوبازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

  • صفحه اصلی
  • مشتریان ما
  • مجله آبامگ
  • درباره ما
  • ارتباط با ما

امروزه خدمات طراحی وبسایت در تمام کسب­و­کارها که به صورت آنلاین نیز فعالیت دارند اهمیت خود را نشان داده است. طراحی سایت مهم­ترین بخش خدمات وب سایت است که باید کاملا هدفمند و بهینه انجام شود تا گام های محکمی برای موفقیت کسب و کار شما برداشته شود و بازخورد عملیات سئو بهتری از سایت شما گرفته شود. با اینحال خدمات بهینه سازی وبسایت می توانند مبحث کاملا تخصصی تری باشد زیرا سئو (SEO) زیر مجموعه بازاریابی دیجیتال است.

در تعریفی ساده سئو به معنی بهینه سازی صفحه وب سایت برای موتور های جست و جو است که برای این منظور باید از یکسری قوانین و حرکت در مسیر الگوریتم پیروی شود. با انجام خدمات سئو شما می توانید از یک ایده به کسب و کار آنلاین برسید. پس اگر فعالیت آنلاین دارید حتما سئو را جدی بگیرید.

رسانه تخصصی آبامدیا با داشتن افراد متخصص در حوزه طراحی وب سایت و سئو می تواند بهترین بازخورد در کوتاه ترین زمان را برای کسب و کار شما به ارمغان آورد.

با آژانس تبلیغاتی آبامدیا حضور خود را پر رنگ کنید. در ادامه می خواهیم درباره حوزه طراحی سایت و سئو با ذکر جزئیات توضیح دهیم و تلاش خواهیم کرد که با خواندن این مقاله با روند خدمات آن اشنا شوید.

در تعریفی ساده سئو به معنی بهینه سازی صفحه وب سایت شما برای موتور های جست و جو که پیروی از قوانین و حرکت در مسیر الگوریتم آن ها می باشد. با انجام خدمات سئو شما می توانید از یه ایده به کسب و کار آنلاین  برسید پس اگر فعالیت آنلاین دارید حتما سئو را جدی بگیرید.

رسانه تخصصی آبامدیا با داشتن افراد متخصص در حوزه طراحی وب سایت و سئو میتواند بهترین بازخورد در کوتاه ترین زمان را برای کسب و کار شما به ارمغان آورد.

با آژانس تبلیغاتی آبامدیا حضور خود را پر رنگ کنید. در ادامه می خواهیم کمی در حوزه طراحی سایت و سئو دقیق تر بشویم و با روند خدمات آن اشنا بشویم.

خدمات طراحی سایت و سئو

طراحان سایت برای کسب نتیجه بهتر همیشه به سئو، قوانین و الگوریتم های موتور های جست و جو توجه می کنند، زیرا این بستر باید قابلیت اجرای سئو را داشته باشد. در واقع یک طراح سایت حرفه ای به سئو نیز مسلط است. خدمات سایت که از طراحی تا پشتیبانی فنی را شامل می شود همیشه در تداخل با سئو است. زیرا قبل از طراحی باید به فکر رابطه کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) باشد، زیرا سئو ارتباط مستقیم با هر چه بهتر بودن این 2 عامل دارد. با توجه به مطالب ذکر شده متوجه خواهیم شد که سئو و طراحی سایت ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند و به نوعی به هم متصل هستند.

خدمات سئو خود به 3 بخش سئو کلاه سفید، سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه تقسیم می شود. رسانه تخصصی آبامدیا با بهره گرفتن از افراد متخصص مطمئن ترین استراتژی را برای کسب و کار شما انتخاب می کند و در مسیر سئو کلاه سفید حرکت خواهد کرد.

حال می خواهیم اصول مهم طراحی وب و سئوی سایت را با هم بررسی کنیم تا تمام کسب و کار های آنلاین به آن توجه ویژه ای داشته باشند. باید توجه داشته باشید که با رعایت این اصول، وب سایت شما برای موتورهای جستجو آماده تر می شود. آبامدیا شما را با روش کار خود نیز آشنا خواهد کرد.

خدمات سئو خود به سه بخش سئو کلاه سفید، سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه تقسیم می شود. رسانه تخصصی آبامدیا با بهره گرفتن از افراد متخصص مطمعن ترین استراتژی را برای کسب و کار شما و انتخاب می کند و در مسیر سئو کلاه سفید حرکت خواهد کرد.

حال می خواهیم اصول مهم طراحی وب و سئوی سایت را باهم بررسی کنیم که همه کسب و کار های آنلاین به آن توجه ویژه ای داشته باشند. با رعایت این اصول، وب سایت شما برای موتورهای جستجو آماده تر است. آبامدیا شما را با روش کار خود نیز اشنا خواهد کرد.

ساختار سایت

ابتدایی ترین مسئله در طراحی سایت ناوبری و رابطه کاربری آن است. ساختار سایت باید به صورتی باشد که آماده برای ارائه بهترین تجربه به کاربر باشد و مخاطب خود را به سایت جذب کند تا از خروج کاربران جلوگیری کند. با اینکه ماندن کاربران در سایت اهمیت زیادی دارد و امتیاز مثبت سئو محسوب می شود، اما مهم تر از آن، خروج سریع کاربر از سایت است که امتیاز منفی در بر دارد. بر همین اساس همیشه به نرخ ورود و خروج کاربران سایت توجه کنید زیرا می تواند برای آینده سئو شما مشکل ساز باشد.

طراحی سازگار با موبایل و واکنشگرا بودن (responsive)

گوگل خیلی زود اهمیت نسخه موبایل هر سایت را سعی کرد به صاحبان آن متذکر شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی هر فرد یک کامپیوتر جیبی همراه خود دارد و با توجه به این نکته مشخص می شود که تمام کسب و کار های آنلاین باید پاسخگو بودن سایت­شان را برای کاربران موبایل در اولویت قرار دهند.

سازگار شدن یک سایت با هر نسخه ای نیاز به دانش و تخصص ویژه ای دارد. فضای مجازی شما را مجبور به انجام این سازگاری می کند. حال با توجه به توضیحاتی که در بالا ذکر شد متوجه نیاز طراحی مجزا رابطه کاربری و تجربه کاربری برای نسخه موبایل می شوید.

سازگار شدن یک سایت با هر نسخه ای نیاز به دانش و تخصص ویژه ای دارد. فضای مجازی شما را مجبور به انجام این سازگاری می کند. حال با توجه به توضیحاتی که در بالا گفته شد شما باید رابطه کاربری و تجربه کاربری دیگری برای موبایل طراحی کنید.

طراحی سایت کاربر پسند

یک طراحی ضعیف منجر به یک تجربه کاربری ضعیف تر می شود. کاربر پسند بودن یک سایت به این معنی است که کاربران مدت زمان بیشتری در یک وب سایت بگذرانند تا در این فاصله کاربر را به خرید و ثبت سفارش و در نتیجه مشتری تبدیل کرد.

چند موارد مهم سایت کاربرپسند:

• طرح بندی صفحه
• سلسله مراتب بصری
• ناوبری سایت
• جستجوی سایت
• فرم های تماس
• فراخوان برای اقدام (CTA) واضح و ثابت

نمایش خوانای محتوا

 وب سایت تاثیر زیادی درخوانایی یا ناخوانایی متن موجود در سایت شما دارد.

امکان دارد متن شما در وب سایت از همه نظر درست باشد (از لحاظ نگارشی، اصول فنی سئو و محتوایی و…) اما اگر ظاهر وبسایت شما شکل و شمایل درستی نداشته باشد مخاطب آن را مطالعه نخواهد کرد. چرا­که خواندن محتوای وب سایت را برای کاربران سایت دشوار خواهد کرد .

این امر همچنین در سئو شما نیز تاثیر خواهد گذاشت زیرا خروج سریع بیننده از سایت تاثیر منفی زیادی به همراه خواهد داشت.

برخی از عوامل منفی که تیم طراحی وب و سئو شما باید از آنها آگاه باشد:

محتوای نامناسب و نامربوط نسبت به کلمه کلیدی هر صفحه
• لینک سازی های غیر هدفمند و بیش از حد

• عدم خوانایی متن در سایت
• متن با سایز فونت خیلی بزرگ یا خیلی کوچک
• انتخاب فونتی که به سختی خوانده شود (به اصطلاح فونت گرافیکی)

۵ دلیل ذکر شده ازمهمترین عوامل منفی در سئو سایت شما هستند. در نظر داشته باشید که با رعایت عوامل فوق به هدف خود نزدیکتر شده و مسیر به سمت موفقیت را طی کرده اید.

جالب است بدانید که بسیاری از افراد و سئو کاران یا طراحان وبسایت این عوامل را رعایت نمی کنند.

رعایت نکردن این عوامل باعث می‌شود که مخاطب یا خریدار  نتواند درک واضح و روشنی از محتوایی که به دنبال آن در وبسایت شما است داشته باشد ! همین امر باعث می‌شود نرخ پرش وبسایت شما به شدت افزایش پیدا کند و همانطور که گفتیم تمام تلاش ها، زمان و هزینه ای که صرف سئو کلمات مد نظرتان کردید هدر می‌رود و بازدیدکنندگان به سمت رقبای شما می‌روند و از وبسایت آنها بازدید خواهند کرد.

از بزرگترین ضرر های رعایت نکردن این عوامل این است که شهرت تجاری شما نیز مورد تاثیر قرار می‌گیرد.

طراحی وب بهینه شده برای تبدیل کاربر به خریدار

اگر شما سایت فروشگاهی دارید باید دقت بیشتری کنید. طبق تحقیقات و گزارش هایی که گوگل برای وبسایت های فروشگاهی اعلام کرده است بیشتر مشتریانی که از طریق گوگل به سایت ها وارد می‌شوند، خریدار هستند. با توجه به این نکته متوجه خواهیم شد که ظاهر وبسایت و امکانات وبسایت تاثیر زیادی بر خرید کردن کاربر و تبدیل شدنش به مشتری دارد.

اگر از نظر خودتان وبسایت شما با توجه به نتایج مورد نظرتان مناسب و از درجه بالایی برخوردار است اما با اینحال کاربر تبدیل به مشتری نمی شود، کاملا مشخص است که شما مسیر اشتباهی طی کرده اید، زیرا یک وبسایت خوب باید به طور طبیعی مخاطب و کاربر را به اقدامات مورد نظر شما راهنمایی کند. یک وبسایت خوب باید دارای یک استراتژی سئو قوی، طراحی شکیل، پردازش سریع راهنمایی گام به گام برای مشتری و کاملا خوانا و واضح باشد.

این نوع وبسایت برای بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) طراحی شده اند. 

سرعت سایت

طبق گزارش های گوگل اگر یک وبسایت در عرض ۳ ثانیه به صورت کامل نمایش داده نشود، بازدیدکنندگان وبسایت از آن خارج می شوند و به سایت رقیب سر خواهند زد.

یکی از اصلی ترین مواردی که باید هر تیم طراحی سایت از ابتدا رعایت کند، سرعت بارگذاری وبسایت است که یکی از اصلی ترین المان هایی است که باید رعایت شود.

برخی از مهمترین ضررهای سرعت بارگذاری بالا:

۱-افزایش نرخ پرش

۲-از دست دادن رتبه فعلی سایت شما در موتور های جستجو

۲- از دست دادن مشتری و بازدیدکننده